Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay

Türk Telekom, kadınların bilgi ve iletişim teknolojileri, e-hizmetler ve e-ticaret gibi konularda bilgilerini artırmayı amaçlayarak Eylül 2019’da ‘’Hedefi Olan Kadına İnternetle Hayat Kolay’’ projesini hayata geçirmiştir.

Türk Telekom’un Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Habitat Derneği iş birliği ile yürüttüğü proje ile iş kurmaya ve kurdukları işleri yaşatmaya çalışan yani hedefi olan kadınlarımızın online platformların sunduğu fırsatlarla tanıştırılması hedeflenmiştir.

Proje ile Haziran 2021’e kadar 81 ilde 5.000 kadın ‘Dijital Pazarlama’ ile tanıştırılacak, 500 kadın ile “Tasarım Odaklı Düşünme” atölyesi düzenlenecek ve 100 kadına mentorlük desteği sunulacaktır.

Hedefi Olan Kadına İnternette Hayat Kolay projesi ile kadınlara pazarlama, dijital pazarlama, marka, patent, pazar araştırması, sosyal medya araçları, reklam verme ve ödeme sistemleri hakkında eğitimler verilmektedir. Bu eğitimlerle girişimci potansiyeli olan kadınların bilişim teknolojilerini ve dijital platformları etkili kullanma becerilerini artırarak üretim ekonomisine katılmalarının teşvik edilmesi ve desteklenmesi amaçlanmaktadır.

Eğitimlerden yararlanan kadınlar arasından belirlenen 500 katılımcı ile Tasarım Odaklı Düşünme Atölyeleri gerçekleştirilmektedir. Bu atölyeler ile temel olarak, kadınların yenilikçi çözümler üretme, analitik araştırma, kullanıcı odaklı perspektif ve problem çözme becerileri geliştirilmektedir. Eğitim ve atölyelerin devamında da 100 kadına işlerini geliştirmeleri konusunda mentörlük desteği sağlanmaktadır.


Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text
Alternate Text